لوگو خانه هوشمند جنیوس

انواع سناریو در خانه هوشمند

انواع سناریو در خانه هوشمند-geniushome.ir

انواع سناریو های قابل پیاده سازی در خانه هوشمند:

شرکت Genius به عنوان قدرتمند ترین شرکت در زمینه هوشمند سازی ساختمان و با بهره مندی از تنوع زیاد محصولات این توانایی را داراست که تمامی رویای شما از خانه هوشمند را بر اساس انواع سناریو در خانه هوشمند کاملا حرفه ای به واقعیت تبدیل کند.

برای شبیه سازی بهتر از سناریو های یک خانه هوشمند چند مثال در ذیل ذکر میگردد:

قبل از حضور در منزل:

این امکان فراهم است که  قبل حضور در منزل  سیستم هوشمند را خارج از منزل از طریق نرم افزار و یا SMS در وضعیت مناسب کنترل نمود . به طور مثال میتوان بر اساس وضعیت آب و هوا سیستم سرمایش و گرمایش را فعال نمود تا در هنگام حضور در منزل دمای مطلوب جهت فراهم نمودن آسایش و رفاه فراهم گردد.

مجوز ورورد از طریق اثر انگشت , رمز ورود و کارت الکترونیکی:

 

دیگر لازم نیست از یک دسته کلید برای ورود به منزلتان استفاده کنید , تمامی دربها با اثر انگشت شما , رمزی که در حافظه شماست و یا یک کارت کم حجم و امن باز می شوند.

در هنگام ورود:

در این سناریو میتوان مطابق با نیاز صاحبخانه تمامی تجهیزات هوشمند را در راستای فراهم نمودن حداکثر  آسایش در محیط کنترل نمود. به طور مثال در هنگام ورود با وارد نمودن رمز ورود بر روی پنل هوشمند سیستم امنیتی غیر فعال میگردد ، چراغهای که در سناریو ورود تعریف شده اند روشن میگردد،  و موزیک  دلخواه  پخش میگردد، پرده ها به صورت خودکار باز میشود و سیستم تهویه مطبوع دمای منزل را به دمای از پیش تعریف شده میرساند.

سونا , جکوزی و حمام هوشمند:

این امکان در سیستم هوشمند فراهم است سونا و جکوزی خود را قبل از رفتن , فقط با یک اشاره روی صفحه لمسی مانیتور و یا از طریق نرم افزار روشن و آماده کنید. به محض ورود به حمام و بدون استفاده از هیچ کلیدی , چراغهای حمام روشن می شوند و مادامی که در حمام حضور دارید , روشن باقی خواهند ماند. شما می توانید در سونا , جکوزی و یا حمام با استفاده از آینه تلویزیونی ضد بخار به تماشای برنامه های مورد علاقه خود بپردازید.

:  سناریوی TV ROOM

با انتخاب  سناریوی تماشای تلویزیون  بر روی ریموت کنترل ،  نمایشگر لمسی و یا نرم افزار  مطابق با سناریو از پیش تعریف شده  پرده‌ها جهت کاهش نور بسته , برخی از چراغها خاموش و برخی دیگر نورشان کم می شود , سیستم سرمایش و گرمایش به دمای مطلوب شما در هنگام دیدن تلویزیون تغییر وضعیت داده و صوت از طریق اسپیکر ها با میزان صدا مشخص پخش و تغییرات دیگری که شما آنها را برنامه ریزی کرده اید انجام می شود.

سالن نشیمن و پذیرایی:

در سناریو مهمانی شدت روشنایی محیط کاسته و سیستم پخش صوت به صورت خودکار شروع به پخش یک موزیک ملایم می کند، پرده های برقی بسته و سیستم کنترل رنگ محیط مطابق با سیستم صوتی فعال میگردد و سیستم سرمایش و گرمایش نیز به حالت تعریف شده برای مهمان تبدیل میگردد.

اتاق خواب اصلی:

 

در داخل اتاق خواب اصلی از طریق پنل هوشمند و یا نرم افزار نصب شده بر روی موبایل و تبلت ، علاوه بر اینکه میتوان به خطوط روشنایی به طور مستقیم فرمان صادر کرد این امکان نیز فراهم است که سناریو های متفاوت مطابق با نیاز صاحب اتاق تعریف نمود از جمله :

   • امکان تعریف سناریوهای خانه هوشمند متفاوت در خصوص شدت روشنایی مورد نیاز در مد روز ، شب ، مطالعه و …

   • امکان تعریف سناریوهای خانه هوشمند متفاوت ( روز و شب ) در خصوص کنترل پرده ها

   • امکان کنترل سیستم تهویه بر اساس دمای مطلوب

   • امکان تلفیق کنترل روشنایی , کنترل پرده ها و سیستم صوت و کنترل های لازم در فضای حمام

   • سناریو صبح : راه اندازی سیستم صوتی با صدای ملایم , ایجاد نور ملایم با تنظیم پرده ها و استفاده از نور طبیعی موجود در محیط , ایجاد دمای مطلوب در فضای حمام , تنظیم دمای مطلوب

   • امکان کنترل و مانیتورینگ وضعیت سیستم هوشمند در تمامی فضا ها بر روی پنل های هوشمند

   • امکان فعال و غیر فعال کردن سیستم امنیتی

  سناریوی خواب:

  در سناریو خواب میتوان بدون نیاز به سرکشی به تمامی نواحی منزل از طریق کلید هوشمند و یا نرم افزار سناریو خواب را انتخاب نمود و آنگاه خانه برای سناریوی خواب آماده می شود. تمامی چراغهای خانه خاموش می شود. چراغ موجود در اتاق خواب نورش کم می شود ، سیستم تهویه در دمای مطلوب تنظیم میگردد،, سیستم دزدگیر فعال شده و شما می توانید باز و یا بسته بودن ‌درب‌ها  و پنجره‌ها را نیز بر روی مانیتور لمسی خود چک کنید.

  سناریوی مطالعه:

    • غیر فعال کردن سیستم صوت

    • ایجاد دمای مطلوب  در فضا

    • ایجاد نور مطلوب جهت مطالعه

    • تنظیم پرده و استفاده از نور طبیعی موجود در محیط

   سناریوی خروج از ساختمان :

    

   در سناریو خروج از منزل و یا مسافرت نیاز به کنترل  وضعیت تجهیزات هوشمند نمیباشد تنها کافی است سناریو خروج از منزل و یا خروج  را انتخاب نمایید آنگاه:

     • خاموش شدن کلیه مسیرهای روشنایی

     • سیستم هوشمند با خاموش نمودن سیستم سرمایش و گرمایش در هنگام خالی بودن ساختمان از اتلاف انرژی جلوگیری مینماید.

     • امکان تطبیق پرده‌ها و چراغهای پشت پرده با توجه به نور محیط بیرون

     • درسناریوخروج از منزل و یا مسافرت سیستم هوشمند با فعال نمودن سیستم امنیتی این امکان را فراهم میناید که اگر منزل مورد توجه سارقین قرار گرفته است با روشن وخاموش نمودن چراغ ها و یا باز و بسته کردن پرده ها حضور در منزل را شبیه سازی نماید.

     • امکان گزارش‌گیری از وضعیت باز و بسته بودن درب و پنجره‌ها ( امنیتی و ذخیره‌سازی انرژی )

     • خاموش کردن سیستم صوتی و یا تصویری

     • کلیه وسایل برقی از جمله اتو، چای ساز و… به جز یخچال از مدار خارج میگردد.

     • کنترل زمان بندی باز و یا بسته شدن پرده‌ها و یا حتی یک مسیر روشنایی جهت تامین نور لازم برای گلهای زینتی

     •  و ….

    کنترل و نظارت بر خانه از راه دور:

    سیستم هوشمند این امکان را فراهم مینماید که در خاج از نزل از طریق اینترنت و یا SMS با خانه در ارتباط باشد.

    از طریق نرم افزار و یا SMS میتوان در هر لحظه از وضعیت سیستم مطلع شد و آنرا در جهت مطلوب کنترل نمود.ماژول SMS همجنین این قابلیت را داراست که در صورت بروز مشکل در سیستم از طریق SMS صاحبخانه را از بروز مشکل مطلع کند.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سوالی دارید؟
    جستجو
    Generic filters