معرفی انواع کلید هوشمند

دسته بندی ها
دسته‌ها
کلید هوشمند-geniushome.ir

امروزه به لطف پیشرفت‌های فناوری، دستگاه‌ها و لوازم موجود در خانه می‌توانند به اینترنت متصل شوند و با یکدیگر در ارتباط باشند. کلید‌های هوشمند، ترموستات‌ها و قفل‌ها، قابلیت افزایش امنیت و راحتی شما را دارند. در حال حاضر می‌توان به وسیله کلید‌ها و پریزهای متصل به اینترنت، به صورت آسان و مقرون به صرفه به هوشمند سازی خانه پرداخت. این دستگاه‌های هوشمند کوچک، امروزه برای هر خانه هوشمند ضروری هستند. پریزهای هوشمند به شما این امکان را می‌دهند تا کنترل تجهیزات برقی منزل را از طریق تلفن هوشمند یا دستیار بلندگوی هوشمند مانند Amazon Alexa، Google Assistant و Apple’s Siri کنترل کنید. کلید هوشمند، همان کلید برق معمولی است که قابلیت‌های آن ارتقا یافته است و تجربه کاربری دلچسبی را برای افراد ایجاد می‌کند. به وسیله کلیدهای برق معمولی تنها می‌توان به روشن و خاموش کردن چراغ‌ها پرداخت، این در حالی است که کلید‌های برق هوشمند علاوه بر نقش قطع و وصل برق، قابلیت‌های بیشتری نیز دارند. جالب است بدانید که از طریق کلیدهای هوشمند می‌توانید به کنترل سیستم روشنایی از راه دور بپردازید، به این صورت که از طریق نرم افزار‌های قابل نصب بر روی موبایل و تبلت به سیستم روشنایی دسترسی داشته باشید. علاوه بر این، کلید‌های معمولی از طریق پلاتین قادر به قطع و وصل کردن جریان برق در لامپ هستند، اما در یک کلید هوشمند همین کار از طریق رله انجام می‌شود. از طریق کلیدهای هوشمند قابلیت اتصال سیستم روشنایی با سایر تجهیزات الکتریکی به صورت هماهنگ نیز وجود دارد.

در این مقاله همراه ما باشید تا با نحوه عملکرد کلیدهای هوشمند، انواع آن و مزایایی که برای کاربران فراهم می‌کند به صورت کامل آشنا شوید.

فهرست مطالب

کلید هوشمند خانه

در زمان هوشمند سازی ساختمان، هوشمند کردن سیستم روشنایی خانه یکی از اولین اولویت‌ها محسوب می‌شود و کلید برق هوشمند یکی از مهم ‌ترین اجزای این سیستم است. کلید هوشمند، به کلیدی گفته می‌شود که به کاربران این امکان را می‌دهد به کنترل روشنایی، خاموش و روشن کردن لامپ‌ها و حتی گاهی کم و زیاد کردن نور از هر کجا بپردازند. کلید هوشمند، جایگزین کلیدهای برق معمولی شده است و اندازه و ظاهر آن مشابه با همان کلید‌های برق قدیمی است. اما مزایا و قابلیت‌های بسیاری مانند کنترل از راه دور روشنایی ساختمان از طریق اپلیکیشن را دارد که باعث شده این سیستم بسیار مورد علاقه کاربران قرار بگیرد. برای داشتن یک سیستم روشنایی که راحتی و امنیت را برای شما به ارمغان آورد و در مصرف انرژی نیز صرفه‌ جویی کند، نیاز به کلید و پریز هوشمند دارید. کلیدهای برق هوشمند با سیم‌ کشی یا بدون سیم کشی به سیستم هوشمند متصل می‌شوند تا بتوانند جریان برق را از طریق کلید نصب شده روی دیوار و یا اپلیکیشن‌های به خصوص کنترل کنند. با اتصال درست کلید برق به شبکه و انجام تنظیمات اولیه، کنترل روشنایی به سادگی برای شما فراهم می‌شود. یک مبدل 

کلید هوشمند-geniushome.ir

درون کلیدهای برق به کار رفته است که امکان اتصال به شبکه محلی برای ارتباط با تلفن همراه هوشمند و نرم افزار مربوطه را فراهم می‌کند. زمانی که دکمه ‌ای را روی کلید هوشمند فشار می‌دهید، سیگنالی برای کنترل روشنایی ارسال می‌شود. باید بدانید که هر سیستم روشنایی هوشمند وایرلس، از یک هاب و چند کلید هوشمند تشکیل شده که با ارسال سیگنال به هاب، باعث تغییری در وضعیت روشنایی لامپ‌ها می‌شود. اگر به دنبال یک فروشگاه معتبر برای خریداری کلید برق هوشمند هستید، جنیوس هوم گزینه مناسبی برای شماست.

کلید هوشمند برق

کلید هوشمند-geniushome.ir

کلید هوشمند همچنان یک کلید برق است، اما با ویژگی‌های پیشرفته‌ای که به هوشمند سازی خانه شما کمک می‌کند. کلید‌های هوشمند شبیه کلیدهای قدیمی هستند و در همان فضاهایی نصب می‌شوند که کلید و پریزهای سنتی قرار داشته‌اند. کلید‌های هوشمند برق می‌توانند به یک شبکه بی سیم متصل شده و از طریق اینترنت با دیگر لوازم موجود در ساختمان مرتبط شوند. طراحی کلید هوشمند برق کمی پیچیده تر از کلیدهای معمولی است. برخی ممکن است دکمه‌های اضافی برای کنترل نور هم داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است با سنسورهای اضافی یا نشانگرهای نور ارائه شوند. کلید‌های هوشمند برق راه ‌حلی برای ارتقاء سیستم روشنایی هستند که هر روز مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته از آن جایی که قیمت کلید‌های هوشمند نسبتا بالا است، نیازی به ارتقاء تمام کلیدهای خانه نیست و در هر خانه تعداد کمی از کلیدهای چراغ وجود دارند که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند و گزینه‌های خوبی برای هوشمند سازی هستند. نصب و راه اندازی پریزهای هوشمند بسیار آسان است و این مورد نقطه شروع عالی برای هوشمند کردن خانه شما است. پریزهای هوشمند 

همچنین برای اجاره ‌نشین‌ها مناسب هستند، چرا که نیازی به نصب نداشته و به سادگی می‌توان آن‌ها را از برق جدا کرد و با خود به خانه‌ای دیگر برد. کلید‌های هوشمند برق هم با کمی تفاوت قابل جا به جایی به خانه جدید هستند و معمولا جایگزین کلیدهای روشنایی فعلی منزل‌تان می‌شوند.

کلید‌های هوشمند ساختمان

روشنایی یکی از مهم ترین موارد در خانه است و به نوعی یکی از اولین مواردی که از یک خانه هوشمند انتظار می‌رود، هوشمند سازی سیستم روشنایی ساختمان است. سیستم‌های قدیمی هوشمند سازی ساختمان، به شکلی بودند که کلیدهای نور باید به وسیله پروتکل‌های ارتباطی با سیم و رله‌های کنترل کننده متصل می‌شدند. این کلید‌های هوشمند وظیفه کنترل روشنایی ساختمان را داشتند. البته در چند سال اخیر برخی شرکت‌های پیشرو در زمینه سیستم‌های هوشمندسازی خانه، نرم افزارهایی برای کنترل روشنایی به وسیله تلفن همراه هوشمند نیز طراحی و به بازار عرضه کرده‌اند.

سیستم‌های جدید هوشمند سازی خانه بر پایه اینترنت هستند و می‌توان نور و روشنایی ساختمان را از روش‌های مختلفی هوشمند کرد. کلیدهای هوشمند برق جدید، بدون نیاز به اتصال با سیم یا زیر ساخت‌های خانه‌های هوشمند، در قوطی‌های سنتی برق قرار می‌گیرند و امکان کنترل روشنایی خانه به روش‌های مختلف را برای شما فراهم می‌کنند. اولین راه برای کنترل نور به وسیله کلیدهای هوشمند برق، استفاده از خود این کلید‌ها به صورت معمولی است. این کلیدها ظاهری متفاوت با کلیدهای قدیمی دارند و جلوه بخصوصی به ساختمان شما می‌دهند. این دسته از کلیدهای برق فاقد سیستم مکانیکی هستند و روشن یا خاموش بودن‌شان به وسیله پنل‌های لمسی انجام می‌شود. همچنین کلیدهای برق هوشمند دارای نور پشتیبان هستند و این مورد پیدا کردن آن‌ها را در شب آسان می‌کند. دومین راه کنترل روشنایی خانه هوشمند با اپلیکیشن موبایل است. می‌توانید کلیدهای برق را دسته بندی کنید و اتوماسیون تعریف کنید تا با برنامه ریزی قبلی کلیدها روشن یا خاموش شوند. کنترل روشنایی از طریق تاچ پنل های هوشمند روش دیگری است که می توان از طریق آن سیستم روشنایی را مدیریت و کنترل کرد.

سوالات متداول کلید هوشمند

کنترل از راه دور روشنایی ساختمان از طریق اپلیکیشن

نیازی به نصب نداشته و به سادگی می‌توان آن‌ها را از برق جدا کرد و با خود به خانه‌ای دیگر برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو
Generic filters